Podsumowanie naszego udziału w Jarmarku Bożonarodzeniowym (2013)
Autorstwo / redakcja: Barbara Jarząbek   
czwartek, 09 stycznia 2014 10:34

W tym roku po raz pierwszy mieliśmy swoje stoisko na Jarmarku Bożonarodzeniowym. W domku nr 23 na północnej pierzei można było kupując cegiełki, zaopatrzyć się w kartki i ozdoby świąteczne ręcznie wykonane przez mieszkańców naszych placówek, a także przez uczniów z zaprzyjaźnionego Gimnazjum im. Księżnej Anny z Przemyślidów z Siechnic. Podczas Jarmarku można też było nabyć Talerzyk Miłosierdzia.

Przedsięwzięcie nie miało charakteru komercyjnego. Naszym celem było zebranie środków, które pozwolą naszym mieszkańcom godnie spędzić święta Bożego Narodzenia. Podczas tej kwesty udało nam się zebrać kwotę 8084,84 zł.

Cała idea nie udałaby się, gdyby nie ofiarna i ciężka praca dwóch wspaniałych wolontariuszek, Izy Skiedrzyńskiej-Rzeszowskiej oraz Ewy Mazurek, które przez 20 dni trwania Jarmarku dzielnie koordynowały pracę na naszym stoisku. Były tam codziennie od rana do wieczora. Gorąco im za to dziękujemy. Dzięki nim oraz wszystkim wolontariuszom, którzy codziennie przychodzili na kilkugodzinne dyżury, osoby ubogie i bezdomne z naszych palcówek miały zapewnione miejsce przy stole, na którym znalazła się tradycyjna kolacja wigilijna. W sobotę 21 grudnia do kwesty dołączyła się pani Poseł Parlamentu Europejskiego Lidia Geringer de Oedenberg, która zachęcała przechodniów do wspierania Koła Wrocławskiego Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, bez których nie udałoby się nam zorganizować tego przedsięwzięcia. Bogatsi w nowe doświadczenia już przygotowujemy się do Jarmarku w roku 2014.

 
 

Nowości na naszych kanałach YouTube
 

Nasze wpisy na Facebooku

 
 
-->