Maraton Nowojorski jako sposób pomocy osobom bezdomnym (05.11.2017)
piątek, 20 października 2017 10:09

Jesteśmy pod wrażeniem niezwykłej inicjatywy, jaką postanowiła zrealizować pani Monika Bernard, wrocławianka z urodzenia, obecnie mieszkająca w Zurychu, lecz jej pomysł dotyczy… maratonu w Nowym Jorku! Ta wielka impreza sportowa — „New York Marathon” — odbędzie się w niedzielę 5 listopada 2017, a pani Monika zdecydowała się pobiec w nim, aby zwrócić uwagę na problem bezdomności, szczególnie bezdomności kobiet i matek z dziećmi z naszego Schroniska św. Brata Alberta mieszczącego się we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej 9.

Każdy maraton ma długość 42,195 km. Pani Monika prosi o wsparcie według następującego przelicznika:

1 km = 5 EUR
5 EUR = 21,49 PLN
​25 PLN — to koszt 1 dnia pobytu osoby bezdomnej w Schronisku św. Brata Alberta.

Pani Monika o sobie samej:

Nazywam się Monika Bernard, urodziłam się i wychowałam we Wrocławiu, Polsce. Obecnie mieszkam i pracuję w Zurichu w Szwajcarii. Mam trochę naturę włóczykija, lubię mieszkać w różnych miejscach, podróżować, odkrywać nowe kultury, miejsca i ludzi - korzystać w pełni z stylu życia który wybrałam. Czasem jednak zdaję sobie sprawę, że życie w obcym kraju nie jest aż tak czarujące, jak często może się to wydawać. Rzadko miewam wątpliwości co do mojego wyboru, mam też duże wsparcie i akceptację ze strony mojej rodziny, która bardzo mnie umacnia w tym co robię, są jednak momenty kiedy po prostu chcesz być w DOMU. I to jest temat mojej inicjatywy charytatywnej - DOM.

Dom jest fundamentem dla każdego człowieka, dom to nie tylko dach nad głową, to miejsce w którym zaczyna się Twoja historia, to miejsce do którego powracasz i czujesz się najbardziej bezpieczny i spokojny.

Sytuacja kiedy tracisz tak cenną wartość jaką jest DOM, jest niesamowicie stresująca, tracisz poczucie przynależności, bezpieczną oazę. Zdecydowałam się na udział w maratonie w Nowym Jorku i w ramach tego wydarzenia chciałabym wesprzeć Schronisko Św. Brata Alberta dla Bezdomnych Kobiet we Wrocławiu i przyczynić się do walki z bezdomnością i biedą. Jestem szczególnie wrażliwa na problem bezdomności, szczególnie jeśli dotyka to młode kobiet z dziećmi.

W celu publikowania informacji bieżących o tej inicjatywie pani Monika założyła stronę internetową:

 


www.monikabernard3.wixsite.com/runforachange

 

Jeżeli masz przekonanie o słuszności podejmowanych przez nas działań, prosimy Cię o wsparcie:

Przelew online

 
 

Nowości na naszych kanałach YouTube
 

Nasze wpisy na Facebooku

 
 
-->