Jubileusze pracowników w Schronisku dla Kobiet i Matek z Dziećmi we Wrocławiu
Autorstwo / redakcja: Łucja Dobrowolska   
wtorek, 24 września 2013 10:04

W tym okresie uroczyście przeżywamy kilka jubileuszy: kierownik Schroniska św Brata Alberta dla Kobiet i Matek z Dziećmi we Wrocławiu — Małgorzata Wróblewska 12 września 2013 obchodziła święto z okazji 20-lecia pracy w Towarzystwie Pomocy im. św. Brata Alberta. W naszym schronisku to już kolejny taki jubileusz, opiekunka Jolanta Rapita obchodzi 15-lecie pracy, Łucja Dobrowolska 21-lecie pracy.

Jest w naszym zespole więcej takich opiekunek, które obchodzić będą w różnym czasie 14. rocznicę, 12. rocznicę, 9. rocznicę, 7. rocznicę, 3. rocznicę. Mijają lata, a nasz zespół pracowników cieszy się sobą i każdym dniem posługi. Nie są to osoby z przypadku, ale bardzo zaangażowane, pełne poświęcenia i bardzo oddane tej pracy.

Mieszkanki schroniska, dzieci i pracownicy przygotowali na świetlicy małą uroczystość dla pani kierownik, która niczego się nie spodziewała przychodząc do pracy. Panie upiekły ciasto, przygotowały poczęstunek, od miesiąca przygotowywały "dar z serca", tj. album, który przy wsparciu pracownika Marioli Matyszczak stał się żywym obrazem dobroci, oddania, poświęcenia się Małgosi dziełu św. Brata Alberta. Każda z mieszkanek lub mieszkanki z całego pokoju napisały listy, wiersze, wspomnienia ze współpracy i życia w schronisku pod "sercem" Małgosi. Kolorowe kartki zawierały ponadto piękne ozdoby, malunki, wykonane ręcznie przez mieszkanki.

Mieszkanki w swoich osobistych życzeniach życzyły nie tylko zdrowia, ale Bożych łask po trzykroć, przede wszystkim płynęły słowa szczególnych podziękowań za tak wiele lat pracy w służbie człowiekowi. Czerwony bukiet róż i wspólne zdjęcie z Małgosią przypieczętowały ten uroczysty dzień. Każdy jubileusz mieszkanki i pracownicy przeżywają bardzo podobnie — ze wzruszeniem i radością.

 
 

Nowości na naszych kanałach YouTube
 

Nasze wpisy na Facebooku

 
 
-->