Peregrynacja Obrazu Ecce Homo i Relikwii św. Brata Alberta w Schronisku dla Kobiet i Matek z Dziećmi
Autorstwo / redakcja: Łucja Dobrowolska   
wtorek, 12 kwietnia 2011 16:37

Peregrynację w schronisku rozpoczęliśmy odprawieniem Nowenny do św. Brata Alberta w Kaplicy schroniska oraz nauką pieśni do Brata Alberta. Opiekunka Paulina spotykała się z mieszkankami i z płyt uczyła mieszkanki linii melodycznej kilku pieśni. Kierownik schroniska Małgorzata Wróblewska również spotkała się z wszystkimi mieszkankami, żeby odczytać list pasterski ks. bp. Edwarda Janiaka, opowiedzieć mieszkankom o szczegółach zbliżającej się peregrynacji, przybliżyć postać św. Brata Alberta, jak również poinformować o przypadającym w tym roku Jubileuszu XXX-lecia Towarzystwa. Informacja o nawiedzeniu obrazu i relikwi św. w schronisku została dodatkowo wywieszona na tablicy ogłoszeń po to, aby mieszkanki schroniska, a także osoby przychodzące z zewnątrz, miały dość czasu na zapoznanie się z harmonogramem tego wydarzenia. Chcieliśmy uczynić wszystko, aby wszyscy zainteresowani dowiedzieli się o naszym "święcie" i licznie w nim uczestniczyli. Na tę okazję zostały zakupione nowe obrusy i bielizna kielichowa. W świetlicy schroniska, gdzie jest odprawiana Msza św. zostały specjalnie przygotowane i ukwiecone miejsca na obraz i relikwie.

Na Mszę św w Archikatedrze Wrocławskiej wybrała się część mieszkanek i dzieci, druga część mieszkanek bardziej schorowana oczekiwała przyjazdu obrazu i relikwi w schronisku. Ceremonię powitania obrazu i relikwi oraz nabożeństwo modlitewne poprowadził O. Tomasz ze Zgromadzenia OO. Paulinów. Poczatek dała procesja mieszkanek i opiekunek. Uroczysty akcent stanowiły zapalone świece. Po nabożeństwie członek Towarzystwa Marek Oktaba wygłosił prelekcję na temat znaczenia peregrynacji, przybliżył życiorys św. Brata Alberta, historię powstania obrazu i historię Towarzystwa. Adorację w sobotę zakończyła modlitwa różańcowa i Apel Jasnogórski. W niedzielę, w kolejnym dniu peregrynacji obrazu, Wspólnota Agaliasis z Parafii św. Anny wraz z młodzieżowym zespołem muzycznym i przy współpracy z opiekunkami przygotowali piękną oprawę Mszy św. Przedstawiciele Wspólnoty poprowadzili w tym dniu także Różaniec św., Drogę Krzyżową, Koronkę do Miłosierdzia Bożego oraz rozważania o św. Bracie Albercie, w trakcie których mieszkanki z dziećmi czytały myśli i sentencje św. Brata Alberta. Mieszkanki obejrzały również film „Mój Manhatan” wyprodukowany przez Cinema Albert Production — zespół filmowy Koła Wrocławskiego TPBA.

W kolejnym dniu peregrynacji mieszkanki przez wiele godzin indywidualnie adorowały obraz ECCE HOMO i Relikwie św. Brata Alberta, był czas na osobistą refleksję i rozważania. Tej adoracji towarzyszyły również osoby ze Wspólnoty Agaliasis. Odmawiano Różaniec św. i Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Pożegnanie obrazu i relikwii wraz z modlitwą poprowadził O. Przeor Mariusz Tybulski z Zakonu OO. Paulinów. Przygotowaniom i całej Peregrynacji towarzyszył podniosły nastrój, mieszkanki były wyciszone, przyjaźnie do siebie nastawione, chętne do pomocy. Było to spontaniczne zachowanie.

Dziękujemy św. Bratu Albertowi za wszystkie łaski i dobro.

 
 

Nowości na naszych kanałach YouTube
 

Nasze wpisy na Facebooku

 
 
-->