Zimą osoby bezdomne potrzebują szczególnego wsparcia
Jak możesz pomóc? - Jak możesz pomóc?

Apel Wrocławskiego Koła Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta:  W związku z trudnymi warunkami atmosferycznymi zachodzi konieczność zapewnienia schronienia znacznie większej liczbie osób niż w ciągu roku.  Dlatego zwracamy się z apelem o finansowe wsparcie, które pomoże nam udzielić profesjonalnej pomocy osobom zagrożonym poważnym wychłodzeniem ciała bądź zamarznięciem na ulicach naszego miasta.  „Zima jest piękna, jeżeli lód nie skuwa nam serc”…

Trwająca zima to temperatury we Wrocławiu regularnie poniżej zera stopni Celsjusza.  To problem w szczególności dla ludzi starszych i chorych, mających problemy z poruszaniem oraz dla osób pozbawionych dachu nad głową.  Sprawdzajmy, gdzie potrzebujący mogą znaleźć pomoc.  Pamiętajmy także, iż każdy z nas może wesprzeć takie miejsca.  W sytuacjach wymagających interwencji należy kontaktować się z numerami alarmowymi:  986, 997, 112, 998 lub 999.  Działa też bezpłatna infolinia: 800 292 137.

Wrocławska straż miejska i policja patrolują miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne.  Funkcjonariusze sprawdzają ogródki działkowe, stare baraki i pustostany.  Jak co roku strażnicy apelują do wszystkich mieszkańców o informacje dotyczące przebywania osób bezdomnych.  Często taka informacja może uratować im życie.  Funkcjonariusze starają się nakłaniać potrzebujących do skorzystania z pomocy — m. in. z całodobowej ogrzewalni dla osób bezdomnych.  Placówka znajduje się przy ul. Gajowickiej 62 we Wrocławiu.

   

Jeżeli masz przekonanie o słuszności podejmowanych przez nas działań, prosimy Cię o wsparcie:

Przelew online
 
 

Nowości na naszych kanałach YouTube
 

Nasze wpisy na Facebooku

 
 
-->